23.02.2020

Jako uczestnicy programu "Szkoła – Ambasador Parlamentu Europejskiego" (EPAS – European  Parliament  Ambassador School), zorganizowaliśmy w naszej szkole konkurs plastyczny pt.: „ Dbajmy o naszą planetę. Zagrożenia dla środowiska”. Uczniowie ZSG-H za pomocą plakatu wykonanego w dowolnej technice wyrazili największe, ich zdaniem, zagrożenia dotyczące Ziemi. Wymyślili oraz umieścili także na plakacie proekologiczne hasło w języku polskim lub obcym. W konkursie wzięło udział 9 uczniów naszej szkoły i  5 wychowanków internatu.

Młodzież zaprezentowała swoje talenty plastyczne oraz wykazała się wspaniałą inwencją, trafnie przedstawiając sedno problemu, jakim jest degradacja naszej planety. Ważnym przesłaniem większości prac jest też to: CO NALEŻY ROBIĆ, ABY ZAPOBIEC NISZCZENIU NASZEGO ŚRODOWISKA.

Jury w składzie : Agata Rzeszut, Izabela Koziarzewska i Anita Streich wyróżniło następujące prace:

I miejsce zajęła : Agata Nowakowska z klasy  I HBg

II miejsce zajęła: Aleksandra Paszyńska  z internatu ZSG-H

III miejsce zajęła : Marcelina Krajewska z klasy I Ap

Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody.  Prace konkursu możecie podziwiać w naszej szkole. Wystawa znajduje się na parterze.

 

16.12.2019

Erasmus+ kuźnią laureatów konkursów kulinarnych w ZSG-H!

16 grudnia 2019 r. podczas Targów Edukacyjno-Zawodowych w ZSG-H odbył się konkurs pt. „Deser na ząb”.

Konkurs składał się z dwóch etapów: rozwiązania testu wiedzy o typowych deserach krajów Unii Europejskiej oraz przygotowania wybranego deseru, ocenianego przez pana Jarosława Hinza – szefa kuchni Hotelu Filmar.

I miejsce zajęły: Sara Furmańska stażystka z Sycylii (2018) oraz Marta Marcinkowska – stażystka ze Słowenii (2018) za „Deser pszczółka w lesie na mchu”

II miejsce zajęła Julia Puzon –  stażystka ze Słowacji (2018) za „Deser czekoladowy z fantazyjnym sosem”

III miejsce zajął Dawid Janczuk – przyszły uczestnik wyjazdu do Hiszpanii (2020) za „Deser z mango i marakują, torcik czekoladowo-fistaszkowy”

Warto dodać, że do konkursu zakwalifikowana została także Oliwia Gorczewska, która weźmie udział w stażu w Hiszpanii w 2020 r. Przygotowała "Hurros z sosem czekoladowym".

Serdecznie gratulujemy!

12.12.2019

Szkolenie Młodszych Ambasadorów z ZSG-H w Biurze Parlamentu Europejskiego w Warszawie

 Uczennice naszej szkoły Zuzanna Lorek III HB, Kinga Paczkowska III HB i Kaja Kamela II HB wzięły udział w warsztatach szkoleniowych na temat funkcjonowania Parlamentu Europejskiego. Razem z rówieśnikami z Warszawy, Siedlec i Białegostoku dyskutowały o europejskich wartościach i tworzyły plan działania programu EPAS (Szkoła - Przedstawiciel Parlamentu Europejskiego). Na koniec - szczególnie miła wiadomość dla nas: Kaja Kamela zdobyła II nagrodę w quizie o Parlamencie Europejskim.

27.11.2019 

Jak wyjechać za granicę na staże, praktyki, na studia i wolontariat? Jakie są granty, stypendia i konkursy dla młodzieży?

 

20, 22 oraz 27 listopada 2019 r. uczennice i uczniowie klas I BpI Tg oraz I Tp wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez konsultantkę sieci Eurodesk Polska, panią Marię Cieszyńską. Poznawali Unię Europejską i jej programy edukacyjne, dobrze się przy tym bawiąc. Jak to możliwe? Zdobyli tę wiedzę poprzez grę w „Euroszanse”. Rywalizacja była pełna emocji, ale młodzież poznała przede wszystkim możliwości, które istnieją naprawdę, poznała swoje „Euroszanse”!

 

 

30.10.2019 

Jak nazywa się największe pod względem powierzchni jezioro w Unii Europejskiej? Ilu członków liczy Parlament Europejski?

28-29.10.2019 r. Starsze Ambasadorki - Agata Rzeszut oraz Anita Streich wzięły dział w spotkaniu inaugurującym V edycję EPAS (European Parliament Ambassador School) w Polsce. Jego celem jest poszerzenie wiedzy uczniów o europejskiej demokracji parlamentarnej, europejskich wartościach obywatelskich, procesach demokratycznych, procesach decyzyjnych oraz roli Parlamentu Europejskiego. Program daje uczniom możliwość zrozumienia praw przysługujących im jako europejskim obywatelom oraz uzyskania informacji, jak mogą aktywnie uczestniczyć w życiu demokratycznym Unii Europejskiej. Gościem spotkania był prof. Marek Belka, poseł do Parlamentu Europejskiego, który opowiedział uczestnikom o szczegółach pracy posłów w PE.