Aktualności

Spotkanie z wolontariuszką z Boliwii - 7 listopada 2014 r.

W październiku br. nasza szkoła rozpoczęła realizację treści programu edukacja globalna w ramach projektu „Od edukacji globalnej do odpowiedzialności za świat” współfinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP.

7 listopada przyjechała do naszej szkoły pani Agnieszka Wicińska, która jako wolontariuszka pracowała z dziećmi z Domu Dziecka Hogar w mieście Tupiza w Boliwii. Pani Agnieszka pomagała dzieciom, którymi nie mogli, albo nie chcieli opiekować się ich rodzice. Odrabiała    z nimi lekcje, dbała o ich prawidłowy rozwój, wspierała dzieci niepełnosprawne, organizowała wolny czas, aby dzieciństwo było dla wychowanków domu dziecka choć w części beztroskie. Jak mówiła, nie tylko pomagała dzieciom, ale  sama dużo się od nich nauczyła.

Pytana przez uczniów, opowiadała, co musiała zrobić, aby zostać wolontariuszką, czy łatwo było żyć z daleka od domu i bliskich, jak wyglądała jej praca z dziećmi. Pani Agnieszka zaprezentowała przedmioty codziennego użytku, które przywiozła ze sobą z Boliwii np. czapki z wełny lamy, poncho, biżuterię wyrabianą ręcznie.

Kolejne nasze działania odbędą się w ramach akcji Tydzień Edukacji Globalnej (15 – 21 listopada), na które serdecznie zapraszamy.