Aktualności

Maraton pisania listów 2019

Przez ostatnie dwa tygodnie uczennice, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w „Maratonie pisania listów”, organizowanym jest przez Amnesty International. Jest to akcja mająca na celu zmobilizowanie jak największej liczby osób do przeciwstawiania się łamaniu praw człowieka. Jej inicjatywa zrodziła się w Polsce i odbywa się corocznie od 2001 roku. Społeczność naszej szkoły po raz 5 przyłączyła się do maratonu. Napisaliśmy 1287 listów domagających się od władz Kanady zagwarantowania prawa do życia w czystym środowisku dla rdzennych Indian zamieszkujących region Grassy Narrowsw Kanadzie. Jest to region, który od wielu dziesiątek lat jest zatruwany związkami rtęci pochodzących z okolicznych zakładów przemysłowych. Nasza szkoła była jednym z 789 miejsc maratonowych.

Organizatorki maratonu w ZSG-H – Barbara Willmann i Dorota Jasińska serdecznie dziękują wszystkim za udział.