Aktualności

Wizyta klasy II C w Miejskim Schronisku dla Zwierząt

Klasa II c w ramach programu wychowawczego „Uczymy się empatii” zorganizowała w naszej szkole zbiórkę pieniędzy na Miejskie Schronisko dla Zwierząt. Zebraliśmy prawie 140 zł, z czego zakupiliśmy ponad 50 kg karmy dla psów i kotów oraz trochę łakoci dla zwierzaków. Niektórzy z nas przynieśli również koce i ręczniki na zimę.

Sytuacja w Miejskim Schronisku dla Zwierząt nie wygląda ciekawie. Z informacji jakie uzyskaliśmy od pracowników wynika, że w schronisku przebywa 400 psów, ponad 100 kotów i ciągle przybywa zwierząt. Jeszcze w zeszłym roku o tej porze było tylko 200 psów. Naszym oczom ukazał się bardzo zatrważający widok stęsknionych psów, szczekających i napierających na klatki. Wszystkie jakby chciały powiedzieć: „Weźcie mnie!”. Część z nas nie potrafiła ukryć wzruszenia. Na koniec wizyty każdy z nas dostał fajnego pieska i poszedł z nim do parku na kilkudziesięciominutowy spacer. Pieski, które wyprowadzaliśmy były naprawdę super: łagodne, miłe i wdzięczne. DRODZY UCZNIOWIE! Chcielibyśmy zaapelować do Was, jeśli nie jest Wam obojętny los bezdomnych zwierząt, wybierzcie się czasem do schroniska. Codziennie od godziny 13.00 można wyprowadzać psy. Zachęcamy Was też do zbiórki pieniędzy.

Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy złożyli się wspólnie z nami na karmę serdecznie dziękujemy!

 

Klasa II c wraz z wych. Izabelą Koziarzewską